KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17537147
*
nr 1753 7147
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 34x42 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2026
kl 19:14:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 16:38:41
1
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs mer om Bengt Pettersson
nr 1753 7147
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 34x42 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2026 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/1 16:38:41 | 1 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



